Haber Detayı
02 Aralık 2013 - Pazartesi 17:05 Bu haber 2122 kez okundu
 
Cankurtaran Mezarlığı Otlak Alanı Gibi
Oltu Mezarlığı Otlak Alanları Andırıyor
 
 
OLTU Haberi


Geçtiğimiz hafta mezarlıkta diktikleri çiçek ve fidanları yiyen hayvanları görünce adeta şok olduğunu dile getiren vatandaşlardan Muammer Zengin, “Ne yapacağımı bilemedim. Mezarlıkta bekçi yok. Hayvanların başında çoban da yok. Sahipsiz hayvanlar mezarlığa diktiğimiz çiçek ve fidanları yiyordu. Böyle bir şey olabilir mi?” derken hemen Belediye yetkililerini aradığını söyledi.

Mezarlığa gelen Belediye yetkililerine serzenişte bulunan Zengin, mezarlıktaki sahipsiz hayvanların toplanarak sahiplerine gerekli cezanın verilmesi isteğine belediye yetkililerinin kayıtsız kalmasından yakındı.

Mezarlığa gittiğinde görevlinin orada bulunmadığını öne süren Muammer Zengin, “Mezarlıkta otlayan hayvanları görünce hemen görevliyi aradım, ancak bir türlü bulamadım. Ancak Belediye yetkilileri geldikten sonra görevliye ulaşabildik. Sahipsiz mezarlıkta dolaşan hayvanlar otlamak bir yana bir de mezarlığa ve mezar taşlarına da pisliyorlar. Böyle bir şey olabilir mi? Yazık, günahtır” şeklinde tepkisini dile getirdi.

Bu arada mezarlığı ziyaretinde bazı zamanlar köpeklerin mezar eştiklerini hatta mezarlıkta yavruladıklarına dahi tanık olduğunu aktaran Zengin, yetkililerin insanların değerleriyle ilgili böylesi bir konuda gerekli hassasiyet ve duyarlılığı göstermeleri gerektiğini söyledi.

cankurtaran

D.Murat AYDIN / Oltu Gözlem

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Oltumedya.com
 
 
 
Etiketler: Oltu, Mezarlığı, Otlak, Alanları, Andırıyor
Haber Videosu
Yorumlar
Oltu Süper Radyo (Canlı Yayın)

Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

,