ERKON hedef büyüttü

Avrupa ve Balkan ülkelerinde örgütlenmeye başlayan Erzurum’lular Konfederasyonu ERKON Avrupa Erzurumlular Birliği çatısı altında tüm Avrupa’da güçlü bir STK olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

ERKON hedef büyüttü

Avrupa ve Balkan ülkelerinde örgütlenmeye başlayan  Erzurum’lular Konfederasyonu ERKON  Avrupa Erzurumlular Birliği çatısı altında tüm Avrupa’da güçlü bir STK olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.
2018 tarihinde Erzurum’un ilk Konfederasyonu`nu olarak İstanbul merkezli kurulan Erzurum Konfederasyonu (ERKON) her geçen gün bünyesine yeni Federasyonlar katarak Türkiye`de tüm Erzurum STK`larını çatısı olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

ERKON  Yönetim Kurulu 2021 yılında almış olduğu kararla Avrupa ya açılmamaya başladı. Erzurum’lu hemşerilerimizin yaşadığı Avrupa ve Balkanlardaki ülkelerinde dernekleşme ve temsilcilikler atanması çalışmalarını yapması, koordine etmesi ve yürütmesi için Hafız Karadağ’ı Avrupa Genel Koordinatörü olarak atayarak, Avrupa Erzurum’lular Birliği çalışmalarını başlattı.

AVRUPA ERZURUMLULAR BİRLİĞİ KURULDU                                                                                                                                               
 Avrupa Koordinatörü Hafız Karadağ ve  Erzurum Konfederasyonu Genel Başkanı Mustafa Macit koordineli olarak yapmış olduğu çalışmalar sonucu, Almanya`nın Hannover şehrinde Avrupa Erzurum’lular Birliği 2021 kuruldu.

Erzurum Konfederasyonu Genel Başkanı Mustafa Macit çalışmaları yerinde değerlendirmek ve diğer Avrupa ülkelerinde de hem mevcut Sivil Toplum Örgütlerini yerinde ziyaret ederek hem de birliğin teşkilatlanma çalışmalarına destek vermek niçin başta Almanya olmak  ve  Avrupa Ülkelerinde hemşerilerimizle bir araya gelerek bir dizi toplantılar yaptı.

AVRUPA ERZURUMLULAR BİRLİĞİ KURUCULAR KURULU  DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPTI 

19.02.2022 Cumartesi günü Almanya`nın Köln şehrinde gerçekleştirilen değerlendirme Bu toplantısına Türkiye`den Konfederasyon Genel Başkanı Mustafa Macit, Avrupa Koordinatörü Hafız Karadağ ve Almanya`nın değişik şehirlerinden Kurucular Kurulu Üyeleri katıldılar. Toplantıda Avrupa Erzurum’lular Birliği çalışmaları, hedefler ve çalışma usulü ele alındı. Ayrıca Avrupa ülkelerindeki  dernekleşme ve temsilciliklerin atanmasının planlanması ve süreç değerlendirildi.

AVUSTURYA ERZURUMLULAR BİRLİĞİ KOORDİNATÜRÜ ATANDI
Avusturya Koordinatörü olarak Oktay Toga atandı. Avusturya Erzurum’lular Birliği 'nin kurulması için gerekli çalışmalar yapılarak Kurucular Kurulunu oluşturup en kısa sürede resmi Derneğin kuruluşu gerçekleştirecek.  Avusturya Koordinatörü olarak atanan Oktay Toga; Avusturya’da yaşayan hemşerilerimizin her türlü sorununda, sevincinde, kederinde her türlü yanında olacaklarını birlik ve beraberlik adına yapılacak her etkinlikte beraber olmak ve Erzurum’lu hemşerilerimizin kucaklayacak bir yapı oluşturacağız dedi.

BALKAN ÜLKELERİNE DE TEMSİLCİLİKLER ATANMAYA BAŞLANDI
Balkan ülkelerinde, Polonya, Bulgaristan ve Romanya temsilcilikler atandı.  Polonya temsilcisi olarak Ebubekir Taşçı ve Bulgaristan temsilcisi olarak Murat Karadağ , Romanya temsilcisi olarak İsa Kaya atandı. Diğer Balkan ülkelerinin temsilcilerinin tespiti ve atanması çalışmaları devam ediyor. En makul sürede bu çalışma tamamlanacağını açıklayan ERKON  Genel Başkanı Mustafa Macit Balkanlarla birlikte tüm Avrupa’da örgütlenerek Erzurum ve Erzurum’luyu sadece Türkiye sınırları içerisinde değil Erzurumlunun var olduğu tüm coğrafyalarda birlik , beraberli,k  içerisinde hak ettiği yere taşımaya devam edeceğiz dedi.

MÜSİAD AVRUPA GENEL MERKEZİNİ ZİYARET    

Kurucular Kurulu toplantısını gerçekleştiren ERKON  Avrupa Erzurum’lular Birliği olarak toplantıdan sonra Almanya`nın Köln şehrindeki MÜSİAD Avrupa Genel Melezinde Müsiad Avrupa Başkanı Bahattin Yılmaz makamında ziyaret ederek fikir alışverişinde bulunuldu.

HOLLANDA ERZURUMLULAR BİRLİĞİ KURULUYOR                                                                                        
Hollanda Erzurumlular Birliği  çalışmaları için Hollanda`ın Den Haag şehrinde, Erzurum’lular Dayanışma Vakfında Erzurumlu hemşerilerimizle toplantı gerçekleştirildi. Erzurum Konfederasyonu Genel Başkanı Mustafa Macit , Erzurum Konfederasyonu (ERKON)`un kuruluşu, çalışma prensipleri ve faaliyetleri hakkında bilgilendirme yaparak soruları cevaplandırdı. Avrupa Koordinatörü Hafız  Karadağ Avrupa Erzurum’lular Birliği ve Hollanda da yapılacak dernekleşme çalışmaları ile ilgili bilgi verdi.  Toplantıda alınan karar sonucu Hollanda Erzurum’lular Birliği çalışmaları için ilk adım atıldı ve hızlı bir şekilde oluşum içerisine girildi. Yapılan istişare ve değerlendirmeler sonucu, Hollanda Erzurum’lular Birliği  çalışmalarını yürütülerek en kısa sürede, Hollanda Koordinatörü atanmasına ve atanan bu koordinatörün  Avrupa Erzurum’lular Birliği Genel Koordinatörü Hafız Karadağ ile koordineli bir şekilde çalışarak tüm Hollanda`ya hizmet edecek . Hollanda Erzurum’lular Birliğini oluşturup hızlı bir şekilde dernekleşip resmiyet kazandırılması kararı alındı.  

Erzurum Konfederasyonu Genel Başkanı Mustafa Macit , Avrupa ve Balkanlara yönelik çalışmalarında kendilerine destek veren başta,  Avrupa Erzurum’lular Birliği kurucular kuruluna, Hollanda da samimi ve sıcak bir şekilde kendilerini karşılayan Erzurum’lular Dayanışma Vakfı Bakanımız İhsan Candan ve yönetim kuruluna,  bizleri yalnız bırakmayan tüm hemşerilerimize teşekkür ederiz dedi.  Planlı ve programlı bir çalışma ile 2022 yılında Avrupa ve Balkanlara yönelik çalışmalarını tamamlayacaklarını ve yurt dışında da Erzurum’luların birlik ve beraberliğini sağlamak için gerekli adımların atılacağını açıkladı.

Editör: Oltu Medya
Beğendim 1 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

BURÇLAR

(21 Mart - 20 Nisan)

Koç Burcunun 02.06.2023 Günlük Yorumu

(21 Nisan - 21 Mayıs)

Boğa Burcunun 02.06.2023 Günlük Yorumu

(22 Mayıs - 22 Haziran)

İkizler Burcunun 02.06.2023 Günlük Yorumu

(23 Haziran - 22 Temmuz)

Yengeç Burcunun 02.06.2023 Günlük Yorumu

(23 Temmuz - 22 Ağustos)

Aslan Burcunun 02.06.2023 Günlük Yorumu

(23 Ağustos - 22 Eylül)

Başak Burcunun 02.06.2023 Günlük Yorumu

(23 Eylül - 22 Ekim)

Terazi Burcunun 02.06.2023 Günlük Yorumu

(23 Ekim - 21 Kasım)

Akrep Burcunun 02.06.2023 Günlük Yorumu

(22 Kasım - 21 Aralık)

Yay Burcunun 02.06.2023 Günlük Yorumu

(22 Aralık - 21 Ocak)

Oğlak Burcunun 02.06.2023 Günlük Yorumu

(22 Ocak - 19 Şubat)

Kova Burcunun 02.06.2023 Günlük Yorumu

(20 Şubat - 20 Mart)

Balık Burcunun 02.06.2023 Günlük Yorumu

NAMAZ VAKİTLERİ

TAZİYELER

tümü
yukarı çık