Oltu'da Cumhur İttifakı'nın adayı Celal Çelebi oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sınırlarımızın dibinde teröristleri korumaya değil, ülkemize teröristlerden korumak için güvenli veya tampon bölgenin oluşturulmasını bekliyoruz. Aksi halde biz bunu gerçekleştireceğiz. Tampon bölge sözü birkaç ay içerisinde gerçekleştirilmeli"

Oltu'da Cumhur İttifakı'nın adayı Celal Çelebi oldu

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum’da belediye başkanları aday tanıtım toplantısına katıldı. Erzurum Buz Hokeyi Salonu’nda düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Erzurum’un her dönem Türkiye’nin teminatı ve güvencesi olduğunu belirterek, "İstikbalimize giden yolu Erzurum olmuştur. Erzurum böylesine güçlü olarak ayakta durdukça kimse Türkiye’nin önünü kesemez. Bir asır önce Manda ve himaye kabul edilemez diyerek yedi düvele meydana okuyan Erzurum 15 Temmuz’da da darbecilere dünyayı dar etmişti" dedi. 
15 Temmuz gecesinde CHP Genel Başkanının havalimanından kaçarak Bakırköy Belediyesine gittiğini ifade eden Erdoğan, "Bay Kemal havalimanında darbecilerle anlaşıyor, tankların arasında geçerek Bakırköy Belediyesine gidiyor. Diyor ki benim için bana haber verseydiler ben de beklerdim. Bay Kemal biz telefondan mesajımızı tüm Türkiye’ye yaydık. Herkes meydanlara dedik. Allah’ına kadar dedik. Bütün millet sokaklara döküldü sen Bakırköy Belediyesinde kahveni yudumluyordun. Sen korkaksın. Korkaklar zafer anıtını dikemez. Diktatörler zafer anıtı dikemez. Biz darbelere hep karşı durduk. Hiçbir zaman darbecilerle yan yana olmadık. Bundan sonra da olacağız. Dünyanın neresinde darbeci varsa biz onların karşısındayız. Şimdi Venezuela’da böyle bir girişim var. Biz yine karşısındayız. Nerede olursa olsun darbecilerle yan yana olmayacağız. Demokrasiye inanıyor savunuyorsak demokrasinin gereği sandığa saygıdır. Sandıkta millet var, cumhur var. Bay Kemal onlarla beraber. Darbecilerle beraber olmayacağız" diye konuştu. 
"Tek millet, tek bayrak tek vatan, tek devlet. İnşallah bu Erzurum 31 Mart’ta Rabia'sına milli iradeye bir kez daha sahip çıkarak ülkemize ve dünyaya mesajını verecektir" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasını şöyle sürdürdü: 
"Medeniyetin ve tarihin şehri Erzurum, AK Parti'nin en güçlü hayat damarlarından biridir. Erzurum bizi hiç yanıltmadı. Cumhur İttifakı'nın karşısında ne var. Millilikten uzak bir ittifak var. Bahçeli’nin ifadesiyle zillet ittifakı. Zillet ve illet ittifakına karşı en büyük cevabı vermeye hazır mıyız? Türkiye’nin neresinde Erzurumlu varsa bunlar Cumhur İttfakı'nın yanındadır. 2004 yılından beri belediyelerimizde görev yaparak tüm kardeşlerimize şükranlarımızı sunuyorum. Büyükşehir ve ilçelerde partimizi temsil edecek belediye başkan adaylarımıza Rabbim'den muvaffakıyetler diliyorum. Halkımızın gönül belediyeciliğinden yana kullanacağına inanıyorum. Biz Erzurum’u çok sevdik. İnanıyorum ki Erzurum da bizi çok sevdi. Ayrılamadık birbirimizden. Ayrılmayacağız inşallah. Bu seçimlerde AK Parti kadroları Cumhur İttifakı olarak daha çok çalışacağız bir kez daha partimizi zafere ulaştıracaklar. Cumhur İttifakı ile kurduğumuz gönül birlikteliği ile hep birlikte yükseğe taşıyacağız. 31 Mart’ta sandıkları patlatıyor muyuz? Erzurum 31 Mart'ta gönül belediyeciliğini zafere taşıyor muyuz? Erzurum, 31 Mart'a kadar gece gündüz çalışıyor muyuz? Maşallah yüreği mert, gözü pek, kalbi şefkatli kendi efendi dadaşlar söz verdikçe yapar. 31 Mart'ta Erzurum’dan rekor bekliyorum." 

"Türkiye’nin siyasetin ölçüsünü hizmet haline getiren AK Parti olmuştur" 
Erzurum'a yapılan yatırımları anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye’nin siyasetin ölçüsünü hizmet haline getiren AK Parti olmuştur. Cumhuriyetin tarihinde yapılanlardan on kat daha fazla. Erzurum da hizmet seferberliğinden yararlanmıştır. Erzurum’a 10 yılda 23.5 katrilyon yatırım yaptık. Biz salonunda toplantımızı yapıyoruz. Şimdi 10 bin kişilik bir kapalı spor salonunu yatırım programına aldık. İnşallah bu kapalı spor salonu ile birlikte artık baskette de Erzurum inanıyorum ki ileri ileri gidecektir. Şimdi size bir müjde veriyorum. İnşallah daha önce farklı bir şekilde düşünülen bin 200 yataklı şehir hastanesini şehir merkezine kazandırıyoruz. Şimdi gelip söyleyecekler Erzurum’a hizmet getirilmedi diyecekler sizin ifadenizle söyleyeyim; 'Ele diyisen de gardaş ya ele değilse' diye cevap verecekseniz" ifadelerini kaydetti. 

"Adana mutabakatı Suriyeye’ye girmemizin önünü açıyor" 
"Suriye, Irak’ta, Akdeniz’de sınırımızda olan bitenlerin gerisinde Türkiye hesabı var. Hep Türk milleti ile hesaplaşıyorlar" diyen Erdoğan, "Bölgemizde yaşanan hadiseler karşısında Türkiye olarak hakka ve hukuka bağlı olarak yaklaşımımız birilerinin iştahını kabartıyor. Binlerce kilometre uzaktan gelip burnumuzun dibinde silah satanlar bize sınırdaş olan kardeşlerimizin hakkını hukukunu huzurunu geleceğini koruma çabalarını korumak için kırk takla atıyorlar. Biz Adana Mutabakatıyla zaten bunu güvence altına aldık. Bu adana mutakabakatı baba Esed döneminde atılmış mutakabakattır. Adana Mutabakatı Suriye’ye girmemizin önünü açıyor. Bundan sonra da daha kararlı devam edecektir. Erzurumlunun güzel bir sözü var. Tipiyi yiyen ben titreyen sen. 4 milyon mülteci bizim ülkemizde. Onlara biz bakıyoruz. 35 milyon doları biz harcıyoruz ama onlar hala titriyor. Sabrımız sınırsız değildir. Bize verilen sözlerin gelmesini sonsuza kadar da bekleyecek değiliz. Sınırlarımızın dibinde teröristleri korumaya değil, ülkemize teröristlerden korumak için güvenli veya tampon bölgenin oluşturulmasını bekliyoruz. Aksi halde biz bunu gerçekleştireceğiz. Tampon bölge sözü birkaç ay içerisinde gerçekleştirilmeli. Suriye sınırlarımızda güvenlik tesis edilecek tek güç Türkiye’dir. Sahadaki fiili kontrolün bizde olması gerekmektedir. Bu onurlu duruşun bir bedeli olacaksa bunu da ödemeye hazırız" dedi. 
Cumhur İttifakı'nda en ufak taviz vermeyeceklerini dile getiren Erdoğan, "İttifak dayanışmadır. Bu dayanışmanın ötesinde pazara kadar değil mezara kadar bir yürüyüştür. Cumhur İttifakı'nı güçlü kılmamız lazım. Bizim Milliyetçi Hareket Partisi'yle azami müştereklerimiz var" diye konuştu. 

ERZURUM ADAYLARI 
Erzurum Büyükşehir: Mehmet Sekmen 
Aşkale: Ahmet Yaptırmış 
Aziziye: Muhammet Cevdet Orhan 
Çat: Melik Yaşar 
Hınıs: Erdoğan Eren 
Horasan: Abdulkadir Aydın 
Karaçoban: Sedat Gümüş 
Karayazı: Sedat Karaduman 
Köprüköy: Osman Belli 
Narman: Burhanettin Eser 
Oltu: Celal Çelebi 
Olur: Tahsin Oktay 
Palandöken: Muhammet Sunar 
Pasinler: Ahmet Dölekli 
Pazaryolu: İbrahim Şahin 
Şenkaya: Yavuz Bedir 
Tekman: Mustafa Ergin 
Tortum: Ömer Hancı 
Yakutiye: Mahmut Uçar 
İspir: Ahmet Coşkun (MHP Cumhur İttifakı) 
Uzundere: Hilmi Aktoprak (MHP Cumhur İttifakı) 

Celal ÇELEBİ Kimdir?

1976 yılında Oltu Tutmaç köyünde doğdu, ilk ve orta öğrenimini Oltu'da,  liseyi Oltu imam hatip lisesinde tamamlayarak 1995 yılında Harran Üniversitesi beden eğitim ve spor öğretmenliği bölümünü 1999 tamamlayarak mezun oldu. 1999 tarihinden itibaren ticari hayatına başlayan Celal Çelebi halen aynı işle iştigal etmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.
 
İŞ TECRÜBELERİ
1999-2004  Birlik kuyumculuk 2004 Doğu Anadolu Kuyumculuk Tic.ve Paz.Ltd.Şti kurdu. Halen Doğu Anadolu Kuyumculuk Tic.ve Paz.Lltd.Şti. Şirket yönetim kurulu başkanlığına devam etmektedir.

EĞİTİM BİLGİLERİ
Oltu 25 Mart İlkokulu, Oltu İmam Hatip Orta Okulu, Oltu İmam Hatip Lisesi Harran Üniversitesi Beden Eğitim ve Spor Öğretmenliği lisans mezunu.

SİYASİ ÇALIŞMALARI
1994  Refah Partisi Oltu  ilçe gençlik kollarında görev aldı.1996-1999 Harran Üniversitesi Üniversite Öğrenci Başkanlığı görevinde bulundu, AK PARTİ kuruluşundan beri AK Parti de siyaset yapan Çelebi AK Parti 1. Dönem Erzurum Siyaset Akademisinden mezun oldu.  2009-2014 yönetim kurulu üyeliği Ar-Ge birim başkanlığı görevinde bulundu. 
AK Parti 30 mart 2014 yerel seçimlerinde partideki görevinden istifa ederek Oltu Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. 2015 – yılı AK Parti Oltu İlçe Başkanlığı yönetim kurulu üyeliği tanıtım ve medya birim başkanlığı  2016-2019  yönetim kurulu üyeliği siyasî ve hukuk işleri birim başkanlığı ve ilçe başkan yardımcısı olarak partideki görevini sürdürmüştür. Çelebi, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı kapsamında AK Parti’den Oltu Belediye Başkan adayı gösterildi.

HABERE AİT RESİMLER

Kaynak: İHA
Editör: Oltu Medya
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

BURÇLAR

(21 Mart - 20 Nisan)

Koç Burcunun 24.07.2024 Günlük Yorumu

(21 Nisan - 21 Mayıs)

Boğa Burcunun 24.07.2024 Günlük Yorumu

(22 Mayıs - 22 Haziran)

İkizler Burcunun 24.07.2024 Günlük Yorumu

(23 Haziran - 22 Temmuz)

Yengeç Burcunun 24.07.2024 Günlük Yorumu

(23 Temmuz - 22 Ağustos)

Aslan Burcunun 24.07.2024 Günlük Yorumu

(23 Ağustos - 22 Eylül)

Başak Burcunun 24.07.2024 Günlük Yorumu

(23 Eylül - 22 Ekim)

Terazi Burcunun 24.07.2024 Günlük Yorumu

(23 Ekim - 21 Kasım)

Akrep Burcunun 24.07.2024 Günlük Yorumu

(22 Kasım - 21 Aralık)

Yay Burcunun 24.07.2024 Günlük Yorumu

(22 Aralık - 21 Ocak)

Oğlak Burcunun 24.07.2024 Günlük Yorumu

(22 Ocak - 19 Şubat)

Kova Burcunun 24.07.2024 Günlük Yorumu

(20 Şubat - 20 Mart)

Balık Burcunun 24.07.2024 Günlük Yorumu

NAMAZ VAKİTLERİ

TAZİYELER

tümü
yukarı çık